Elektronické čtečky knih

Elektronické čtečky knih a pouzdra pro čtečky e knih za skvělé ceny! U nás najdete nejprodávanější čtečky Amazon Kindle, ale také čtečty e knih značky eReading či Gogen.

Elektronické čtečky knih - moderní způsob četby

Elektronické čtečky knih jsou lehké, snadno přenosné a mají skvělou výdrž baterie. Jsou tedy ideálním dárkem pro všechny co rádi čtou, vzdělávají se, nebo surfují na internetu ať už na cestách či doma.

Produkty zařazené v kategorii Čtečky elektronických knih

Stránkovat po 20

Čtečka e-knih Gogen eReader 1, 6" E-ink displej, 4GB, černá ...

Dostupnost: SklademVíce než 5 kusů Cena: 1 795,00 Kč Ušetříte: 1 195,00 Kč

E-Ink 6" displej (elektronický papír). Rozlišení 600 x 800 pixelů. 16 stupňů šedi. Vnitřní paměť 4GB (do 4GB vnitřní paměti uložíte přibližně 3 000 kn...

Elektronické čtečky knih neboli čtečky e knih jsou specializovaná zařízení s displeji na bázi digitálního inkoustu. Text zobrazený na takovém displeji vypadá jako tištěná kniha. Což má obrovské výhody - šetříte svůj zrak, nenamáháte oči tak moc, jako by jste si četli např. na displeji tabletu s LCD displejem. Další výhodou je energetická nenáročnost takových displejů. Díky tomu vydrží čtečka až týdny na jedno nabití, nebo až tisíce otočení stránek. Nespornou výhodou je jasně čitelný text i pod tím největším sluníčkem. Kdo jednou čtení na takovém displeji vyzkoušel, už nechce jinak. Zážitek a komfort je na stejné úrovni jako u tištěné knihy. Ve své čtečce však můžete mít uloženy až tisíce knih. Některé čtečky nabízí i doplňkové funkce - připojení wi-fi, předčítání textu, slovníky, MP3, apod.

Elektronické čtečky knih nebo Čtečky elektronických knih?

Obojí je správně a jedná se o tatáž zařízení, tedy o jednoúčelová zařízení umožňující čtení knih v digitální podobě v minimálně stejném komfortu, jako když čtete tištěnou knihu.

Srovnání čteček elektronických knih s tištěnými knihami

Můžete říci, že tištěné knihy mají své kouzlo, některé svou historii, atp. A můžete mít pravdu.
Veškeré další plusy jsou na straně e-book čteček:

 • Perfektně čitelný displej i na slunci (stejně jako u tištěných knih, takže remíza)
 • Můžete si písmo kdykoliv zvětšit nebo zmenšit
 • Do paměti čtečky se vejde celá knihovna
 • Čtečka váží méně než běžná kniha (držení je tak příjemnější)
 • Lze je využívat ke čtení digitální podoby novin a časopisů
 • Většina umožňuje připojení na internet, některé podporují slovníky, předčítání knih, přehrávání MP3, apod.
 • Papír je největším spotřebitelem stromů
 • Dostupnost obsahu (u nás zatím v plenkách, v zahraničí si přímo ve čtečce objednáte skoro jakoukoliv knihu)


Elektronické knihy umožňují zobrazovat i počítače, notebooky, dokonce i mobily. Proč dát přednost specializované čtečce ebooků před zařízeními, které už třeba vlastníte? Hlavní důvody jsou dva:

 • Displej čteček je na bázi elektronického inkoustu, čtení je příjemné a neunavující oči. Je to jako byste četli opravdovou knihu! Navíc je obsah čitelný I na přímém slunci (tedy žádný zrcadlový efekt, odlesky a špatný kontrast jako u LCD displejů)
 • Výdrž čteček je několikanásobně větší než u těch nejlepších mobilů nebo notebooků. Na jedno nabití přečtete klidně několik tisíc stran…a to už je pár knížek a týdnů provozu :-) Jestli dnešní mobily vydrží den a výdrž notebooku se počítá na hodiny, vítěz pro knihomily je jasný.

Elektronický inkoust jako displej

Pokud rádi čtete knihy a chcete vstoupit do digitální doby, kupte si specializovanou čtečku s displejem, který je vyroben technologii „elektronického inkoustu“ (technologie E-ink). Zapomeňte na všechny zařízení s LCD displeji. Ty najdete spíše pod označením „tablet“, ale někteří výrobci je vydávají i za čtečky knih. Máme pro vás radu zdarma – pokud chcete číst knihy, zapomeňte na ně, na jedno nabití vydrží sotva pár hodin a čtení na lesklých svítících displejích je otrava. Takové zařízení u nás však nenajdete, prodáváme pouze "100% čtečky knih" s displejem z elektronického inkoustu :-)

Výhody elektronického inkoustu

 • Perfektní kontrast, čitelnost na slunci a za jakýchkoliv jiných podmínek. Šetří vaše oči.
 • Nulová spotřeba. Energii displej spotřebovává pouze při změně obsahu displeje – tzn. při otočení stránky.

Limity displeje

 • Pouze černobílé – zatím jsou displeje pouze černobílé, respektive schopny zobrazovat několik stupňů šedé (většinou 16). Vědci pracují na vylepšení, ale řekněme si na rovinu - kolik knížek jste četli „v barvě“? :-)
 • Nutnost překreslovat displej – Při jakékoliv změně na displeji (pohyb kurzoru, vyjetí okýnka, apod.) je nutné celý obsah displeje překreslit. To není nic nepostřehnutelného, některým čtečkám to trvá déle, některé jsou poměrně rychlé. Při čtení elektronických knížek to nevadí, prodleva při otočení stránky je cca stejná nebo kratší jako prodleva při otočení stránky u tištěné knihy. Použít takový displej pro přehrávání videa ale není z tohoto důvodu možné. Pro čtení knížek však zůstávají geniální. Navíc výrobci neustále pracují na optimalizacích a vylepšeních, překreslování displeje (invertování) již většina čteček redukuje a nemusí jej provádět po každém otočení stránky, ale skoro volitelně podle preferencí uživatele.
 • Klasický E-Ink nesvítí, proto pro použití za špatných světelných podmínek potřebujete externí zdroj světla (osvětlení místnosti, lampičku). Toto řeší nová generace čteček, které mají integrované nasvícení displeje (Kindle Paperwhite, Odyssey HD FrontLight a PocketBook Touch Lux 623)

Co všechno čtečky e knih umí?

Samozřejmě umí zobrazovat obsah e knih a textové dokumenty v elektronické podobě. Čtečky toho ale umí daleko víc! Některé modely čteček nabízí např.:

 • Slovníky – slovníky jsou použít samostatně nebo v návaznosti na knihu, kterou čtete. Pokud čtete knihu v cizím jazyce, po najetí na dané slovo vám čtečka zobrazí jeho překlad do jiného jazyka či jeho výklad z výkladového slovníku.
 • Wi-fi připojení k internetu v některých čtečkách umožňuje stahování obsahu (knížek, aktuálních výtisků novin, apod.). Použití jako webový prohlížeč nebo přístup k emailu není zrovna komfortní, ale jako nouzové řešení poslouží.
 • RSS čtečka - možnost prohlížet aktuální zprávy a příspěvky na oblíbených webových stránkách (např. zprávy, blogy, apod.)
 • Přehrávání MP3 – hodně lidí při čtení knížky poslouchá i hudbu jako dokreslení nálady nebo prostě jen tak na pozadí. Pro některé čtečky toto není problém, hudební výstup je pak většinou na sluchátka, některé čtečky mají i integrované reproduktory.
 • Předčítání obsahu – funkce text to speech (text2speech) jsou pokrokové funkce, které zvládnou knížku přečíst za vás. Převážně je však zatím podpora pouze angličtiny potažmo jiných pro nás cizích jazyků. Pro Kindle 3 (starý model) existuje neoficální dohrání do této čtečky, čtečka PocketBook 622 je vybavené touto funkcí od výroby. Skvělá funkce pro lidi s vadou zraku.
 • Podpora paměťových karet – většina čteček má dostatečnou vnitřní paměť, některé umožňují rozšíření tohoto úložného prostoru pomocí běžných paměťových karet (většinou microSD karty až o kapacitě 32GB, tedy microSDHC).
 • Dotykový displej – některé čtečky mají displej dotykový, který umožňuje ovládání čtečky přímo dotyky prstů na zobrazovací ploše displeje. Ze zkušenosti to výrazně ulehčuje ovládání, ale někdo zase nedá dopustit na "stará dobrá" hardwarová tlačítka.

Na závěr

Zaujaly vás čtečky elektronických knih? Kupte si čtečku ebook u odborníků - u nás ;-)
Vybíráte novou ebook čtečku a nevíte, na co se máte zaměřit? Pomůže článek podle čeho vybírat čtečku elektronických knih.

Zdroj: eBook-ctecky.cz